top of page

МУЗИКА

АПРИЛ

"ОТНОВО В ДЖАЗА"

25.04.2025г. от 19:30ч.

 

Пиесата, в която музикантите стават актьори!

Авторски спектакъл на Станислава Ризова с музиката на Михаил Йосифов – за фалшивите надежди, споделената любов към джаза - и хората, които правят изкуство в родната реалност. Бендът, събрал се да осъществи една мечта, разказва история поднесена с усмивка, и малко тъга, облечена в звуци. Дали ще стигнат, накъдето са тръгнали, и още колко ще бленуват за саксофона на Чарли Паркър?

Драматургия и режисура: Станислава Ризова

Композитор: Михаил Йосифов

Сценограф: Георги Славков

Хореограф: Моника Макавеева

Стилист: Симеон Гергинов – Симси

 

Участват:

Гален Николов, Елия Тодорова, Николай Николов, Михаил Тодоров, Кристиан Кръстев/Валентин Атанасов, Даниеле Феббо, Красимир Зафиров, Ивайло Манев, Симеон Божилов и Станислава Ризова

КОНЦЕРТ НА

"МАГИЧЕСКИТЕ ГРЕГОРИАНСКИ ГЛАСОВЕ"

27.04.2025 г. от 19:00 ч.

 

Хорът "Грегориански гласове" от България въодушевява публиката с нетрадиционните аранжименти и изключителните си гласове. Идеята за проекта е на оперния певец Георги Пандуров.


"Грегоринските гласове" са основани през 2011 год. в Кьолн.

Концертът се състои от 2 части. Първата се състои от мадригали, грегориански песнопения и ортодоксална литургия, а втората част от известни поп песни.


Програма:


1.  Аve Maria
2. Salve Regina
3. Regina Coeli
5. Kyrie
6. O,vos omnes
7. Tebe poem-Solo
8. Gospodi pomilui
9. Tebe poem
10. Rasboinika blagorasumnago
11.  Bogorodize devo
12. Jertva wechernaja
13. O Sacramento convivium
14. Pie Jesu
15. Ameno

Пауза


1.  Hallelujah
2. Fields of Gold
3. Massachusetts Robin Gibb and The Estate of Maurice Gib
3. Hello
6. Tears in Heaven
7. The rose
8.  Knockin' On Heaven's Door
9.  Sixteen tones
10. The Sound of Silence
11.  Wind of Change
12. 'We are the world' Michael Jackson and Lionel Richie

МАЙ

"Магията на мюзикъла"

04.05.2025 г. от 19:00 ч.

Потопете се в едно вълнуващо пътешествие. Концертът „Магията на мюзикъла“  ще Ви отведе до различни места във времето. Ще чуете и ще се насладите на песни в акомпанимент на пиано от едни от най-великите мюзикъли за всички времена:
„Звукът на музиката“ /Ричард Роджърс/, „Моята прекрасна лейди“ /Фредерик Лоу/, „Чикаго“ /Джон Кендър/, „Йосиф и неговата пъстра дреха“ /Андрю Лойд Уебър/, „Фантомът от Операта“ /Андрю Лойд Уебър/, „Клетниците“ /Клод Мишел Шьонберг/, „Парижката Света Богородица“ /Рикардо Кочанте/, „Хамилтън“ /Лин Мануел Миранда/, „Лала Ленд“ /Джъстин Хъруиц/ „Най-великият Шоумен“ /Джон Дебни, Джоузеф Трапанезе/, „Аладин“ /Алън Менкен/ и др.

С участието на:


Солисти:
Анета Тодорова, Венера Мелеки, Илиана Илиева, Мариела Димитрова, Пламена Славова, Тамара Ангеловска, Теодора Маркова, Божидар Пенев, Борис Жеков, Деян Павлов, Кирил Джуров, Николай Димитров, Светослав Пиперов, Цветан Димитро

Струнен квартет „Кредо“
Андриян Асенов – тарамбука

Академичен хор „Света Параскева“ към Национална художествена академия с диригент Галина Луканова

Водещи: Божидара Симеонова и Георги Арсов

Дизайн и визия: Александрина Михалкова

Марио Йоцов е роден през 1985 г. в гр. София. Свири на пиано от шестгодишна възраст. През периода 2002 г. – 2005 г. изучава пиано с преподавател Екатерина Танчева и теория на музиката при проф. Васил Казанджиев към Асоциирания борд на Кралските музикални училища – представителство за България. 


Марио Йоцов композира от 15-годишен. В творчеството му преобладават произведенията за пиано. Автор е и на камерни творби, песни, и аранжименти. Има участия в конкурси и майсторски класове по пиано и композиция в България и в чужбина.
Организира много концерти, между които концерти с авторска музика, концертите „Марио Йоцов и приятели“ и др., където изпълнява класически творби и свои композиции, акомпанира на певци и инструменталисти.


През 2023 г. отбеляза на сцена 20 години от първия си концерт „Марио Йоцов и приятели“, а през ноември 2024 г. организира и акомпанира в „Музикалният свят на Дисни“ - концерт с инструментални и вокални творби.


На 4 май 2025г. от 19 часа в залата на Сити Марк арт център, Марио Йоцов отново събира приятели в едно красиво музикално пътешествие – „Магията на мюзикъла“.

 

Йордан Камджалов представя Хершел

Интердисциплинарни творци

10.05.2025 г. от 20:00 ч.

"Интердисциплинарни творци" е просветен концертен цикъл, вдъхновен от разбирането за интердисциплинарността като нещо естествено в човешката история. Много от великите личности, оставили незаличими следи, са били едновременно хора на науката и на изкуството.

На 10.05 на сцената на Сити Марк Арт Център, маестро Йордан Камджалов и GENESIS ORCHESTRA ще представят Уилям Хершел - астроном и композитор. Публиката ще се запознае с историята на неговите открития и пътя му от 14-годишен обоист в Хановерската армия, а след това и автор на 24 симфонии, множество концерти и църковна музика до откривател на Уран и инфрачервеното лъчение, основоположник на звездната и извънгалактическата астрономия и родоначалник на звездната космогония.

„Интердисциплинарни творци“ е концертен цикъл, който има за цел не само да предостави на публиката възможност да надникне в потенциала на хората през вековете, но и да я вдъхнови да се вгледа и открие своя собствен.

Заключителен концерт на лауреати на Международния Майсторски клас по оркестрово и хорово дирижиране

15.05.2025 г. от 22:00 ч.

Заключителен концерт на лауреати на Международния Майсторски клас по оркестрово и хорово дирижиране, воден от маестро Йордан Камджалов с участието на GENESIS CHAMBER ORCHESTRA и Хора на Музикална лаборатория за Човека. 

Заключителен концерт на лауреати на Международния Майсторски клас по оркестрово и хорово дирижиране, воден от маестро Йордан Камджалов с участието на GENESIS CHAMBER ORCHESTRA и Хора на Музикална лаборатория за Човека. 

 

В програмата са включени творби от всички музикални епохи, както в оркестровия, така и в хоровия репертоар. 

 

Йордан Камджалов ще сподели с участниците в Майсторския клас опит, базиран на:
- 10 години висше образование по дирижиране
- специализации в 6 европейски държави
- над 10 международни диригентски отличия
- практика в десетки държави
- работа с редица от абсолютните диригентски величия на 20/21 век - Курт Мазур, Лорин Мазел, Дейвид Цинман, сър Саймън Ратъл, Даниел Баренбойм, Бернард Хайтинк, Пиер Булез, Еса-Пека Салонен, Йорма Панула, Сейджи Озава
- 25 годишен опит в оркестровия, хоровия и оперния репертоар, обхващащ над 300 партитури от всички музикални епохи
- работа с над 50 професионални състава на 3 континента


Участниците ще бъдат премиерно въведени в мнемонично-аналитична техника за универсален структурен анализ на музикалната партитура.

 

За допълнителна информация и кандидатстване за активни, пасивни участници и слушатели:

office@kamdzhalov-foundation.org

НОЕМВРИ

"Емил - Само един живот не е достатъчен"

20 години от кончината на Емил Димитров

17.11.2025г. от 19:00ч.

Легендата за краля на българската поп музика - Емил Димитров оживява в спектакъла на режисьора Николай Априлов - „Емил – Само един живот не е достатъчен“.


Историята за живота на изпълнителя на класиките „Моя страна“, „Арлекино“, „Нашият сигнал“, „Ако си дал“ и много други е написана от Влади Априлов. 


В спектакъла ще прозвучат откъси от най-любимите песни на незабравимия творец в нови аранжименти на Светослав Заров. Ще ги представят цял букет от млади и талантливи изпълнители като Денислав Новев, Велин Михайлов, Пейо Филипов, Олга Михайлова-Динова, Орлин Цветанов, Мая Василева.

 

Ники Априлов и Емил Димитров не са били близки приятели, но се познавали. „Пели сме наремето негови песни в любимото на мнозина предаване „Като лъвовете”. След всяко изпълнение на негова песен, Емил се обаждаше на Катя Кисимова – жената, която се занимаваше с подбора на песните и децата, за да благодари. Казвал е: „Здравейте, Катя, обажда се Емил Димитров! Благодаря ви, че изпълнявате моя песен!”, а тя ми е споделяла как й се подкосили краката първия път, когато чула гласа му в телефонната слушалка. Това се случваше последните години от неговия живот, когато бе прикован към своя стол, за който казваше „той ревниво пази всяка чупка от моето тяло и ме приема безрезервно”. Емил беше единственият, който се обаждаше, за да благодари“, разказва режисьорът.


Той е решил да направи този спектакъл за него, защото е специален. Емил познават всички. Вече са минали години, откакто него го няма – но само физически. Песните му продължават и ще продължават да се слушат, защото са песни послания, а не обикновена музика. Той никога не се е стремял да прави просто някаква музика. Всяка негова песен е послание. Има три песни, посветени на майката. Има песни за раздяла. Има песни за любовта, за родината. „Ако си дал” е истински социален хит, а „Моя страна, моя България”, която комисиите не пускат до ефира тогава, днес е неофициалният химн на българите в чужбина“, обясни Априлов.

Забележка:

  • Презаверяването на билети става поне един ден преди спектакъла.

  • Закъснелите зрители се настаняват на места посочени от салонен разпоредител.

bottom of page